User protect (8.x-1.1) - en to gu translation catalogue (18 entries)

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Type
gu: પ્રકાર

en: List
gu: સૂચિ

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Name
gu: નામ

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: All
gu: બધા

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: E-mail address
gu: ઈન્ટરનેટ પત્ર વ્યવહારનું સરનામું

en: Role
gu: હોદો

en: Provider
gu: પ્રદાતા

en: Default language
gu: મૂળભૂત ભાષા

en: Dependencies
gu: આધારિત
