User protect (8.x-1.1) - en to is translation catalogue (17 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Username
is: Notendanafn

en: Type
is: Gerð

en: List
is: Listi

en: Enabled
is: Virkt

en: Edit
is: Breyta

en: Password
is: Lykilorð

en: Weight
is: Vægi

en: Name
is: Nafn

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: All
is: Allt

en: Roles
is: Hlutverk

en: E-mail address
is: Netfang

en: Role
is: Hlutverk

en: Default language
is: Sjálfgefið tungumál
