User protect (8.x-1.2) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: List
nl: Lijst

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: User
nl: Gebruiker

en: All
nl: Alle

en: Roles
nl: Rollen

en: E-mail address
nl: E-mailadres

en: Role
nl: Rol

en: Default language
nl: Standaardtaal

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Missing
nl: Ontbreekt

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Dependencies
nl: Afhankelijkheden
