User protect (8.x-1.3) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Email address
id: Alamat email

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Enabled
id: Aktif

en: Password
id: Sandi

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Roles
id: Peran

en: Role
id: Peran

en: Provider
id: Penyedia

en: Default language
id: Bahasa bawaan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Missing
id: Hilang

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Dependencies
id: Dependensi
