User protect (8.x-1.3) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Roles
it: Ruoli

en: Role
it: Ruolo

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Default language
it: Lingua predefinita

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Missing
it: Mancante

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Dependencies
it: Dipendenze
