User protect (8.x-1.3) - en to ur translation catalogue (16 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Username
ur: اسم صارف

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Type
ur: قِسم

en: List
ur: فہرست

en: Enabled
ur: فعال

en: Edit
ur: تدوین

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Weight
ur: وزن

en: Name
ur: نام

en: ID
ur: شناخت

en: User
ur: صارف

en: Roles
ur: رولز

en: Provider
ur: سہولت کار

en: Dependencies
ur: احتیاجات
