User protect (8.x-1.0) - en to ne translation catalogue (18 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Username
ne: प्रयोगकर्ता नाम

en: Type
ne: प्रकार

en: List
ne: सूचि

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Password
ne: पासवर्ड

en: Weight
ne: वजन

en: Name
ne: नाम

en: ID
ne: परिचय

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: All
ne: सबै

en: Roles
ne: भूमिका

en: E-mail address
ne: ई-मेल ठेगाना

en: Provider
ne: प्रदान गर्नेवाला

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: Dependencies
ne: आश्रित
