Usersnap Integration (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: English
pt: Inglês

en: French
pt: Francês

en: Italian
pt: Italiano

en: Spanish
pt: Castelhano

en: Japanese
pt: Japonês

en: Korean
pt: Coreano

en: Czech
pt: Checo

en: Danish
pt: Dinamarquês

en: Dutch
pt: Holandês

en: Finnish
pt: Finlandês

en: Hungarian
pt: Húngaro

en: Norwegian
pt: Norueguês

en: Polish
pt: Polaco

en: Portuguese
pt: Português

en: Russian
pt: Russo

en: Swedish
pt: Sueco

en: Turkish
pt: Turco

en: Icelandic
pt: Islandês

en: All pages except those listed
pt: Em todas as páginas excepto nas páginas listadas

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Introduza uma página por linha usando o seu caminho (<em>path</em>). O carácter '*' é um carácter universal. Exemplos de caminhos são %blog para a página de blogue e %blog-wildcard para todas as páginas pessoais de blogue. %front é a página principal.

en: Add and modify shortcut sets.
pt: Adicionar e modificar conjuntos de atalhos.
