U.S. Web Design System (USWDS) (3.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Content
nl: Inhoud

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: RSS feed
nl: RSS-feed

en: Go to previous page
nl: Ga naar vorige pagina

en: Go to next page
nl: Ga naar volgende pagina

en: Default
nl: Standaard

en: Picture
nl: Afbeelding

en: Email
nl: E-mail

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Header
nl: Kop

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Basic
nl: Basis

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Go to last page
nl: Ga naar laatste pagina

en: Account settings
nl: Accountinstellingen

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: First sidebar
nl: Eerste zijbalk

en: Second sidebar
nl: Tweede zijbalk

en: Extended
nl: Uitgebreid

en: not
nl: niet

en: Pagination
nl: Paginering

en: Search block
nl: Zoekblok

en: Secondary menu
nl: Secundair menu

en: Secondary Menu
nl: Secundaire menu

en: Primary Menu
nl: Primair menu

en: Big
nl: Groot

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Header settings
nl: Kop-instellingen

en: Footer Menu
nl: Voetmenu

en: Primary menu
nl: Primair menu

en: Submitted by @author_name on @date
nl: Ingediend door @author_name op @date
