U.S. Web Design System (USWDS) (3.0.1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Content
id: Konten

en: Username
id: Nama pengguna

en: RSS feed
id: Pasokan RSS

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Default
id: Bawaan

en: Picture
id: Foto

en: Medium
id: Sedang

en: Phone
id: Telepon

en: Basic
id: Dasar

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Account settings
id: Pengaturan keanggotaan

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: First sidebar
id: Sidebar pertama

en: not
id: bukan

en: Search block
id: Blok Pencarian

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Primary menu
id: Menu utama

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
