U.S. Web Design Standards (USWDS) (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Menu
fa: منو

en: Picture
fa: تصویر

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Account settings
fa: تنظیمات حساب کاربری

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Username or email address
fa: نام کاربری یا نشانی پست الکترونیکی
