U.S. Web Design Standards (USWDS) (8.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (8 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Menu
he: תפריט

en: Picture
he: תמונה

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Account settings
he: הגדרות חשבון

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Username or email address
he: שם משתמש או דוא"ל
