U.S. Web Design Standards (USWDS) (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (6 entries)

en: Picture
nl: Afbeelding

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Account settings
nl: Accountinstellingen

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Username or email address
nl: Gebruikersnaam of e-mailadres
