U.S. Web Design Standards (USWDS) (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (7 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Menu
oc: Menú

en: Picture
oc: Imatge

en: Breadcrumb
oc: Fial d'Ariana

en: Account settings
oc: Paramètres de compte

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris
