U.S. Web Design Standards (USWDS) (8.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Picture
fr: Image

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Account settings
fr: Paramètres de compte

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Username or email address
fr: Nom d'utilisateur ou adresse courriel
