U.S. Web Design Standards (USWDS) (8.x-1.0-beta3) - en to da translation catalogue (14 entries)

en: Home
da: Hjem

en: RSS feed
da: RSS-feed

en: Picture
da: Billede

en: Email
da: E-mail

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Phone
da: Telefon

en: Basic
da: Grundlæggende

en: Account settings
da: Kontoindstillinger

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Primary menu
da: Primære menu

en: Username or email address
da: Brugernavn eller e-mail-adresse
