U.S. Web Design Standards (USWDS) (8.x-1.0-beta3) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Home
uk: Головна

en: RSS feed
uk: RSS-потік

en: Menu
uk: Меню

en: Picture
uk: Зображення

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Medium
uk: Середній

en: Phone
uk: Телефон

en: Basic
uk: Основні

en: Account settings
uk: Налаштування облікових записів

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Extended
uk: Розширене

en: -- None --
uk: -- Немає --

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Big
uk: Великий

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Primary menu
uk: Первинне меню

en: Username or email address
uk: Ім'я користувача або електронна адреса
