U.S. Web Design System (USWDS) (8.x-2.3) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Content
ja: コンテンツ

en: RSS feed
ja: RSSフィード

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Default
ja: デフォルト

en: Menu
ja: メニュー

en: Picture
ja: 写真

en: Email
ja: メール

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Header
ja: ヘッダー

en: Medium
ja: 中程度

en: Phone
ja: 電話番号

en: Basic
ja: 基本

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Account settings
ja: アカウントの設定

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: First sidebar
ja: 第1サイドバー

en: Second sidebar
ja: 第2サイドバー

en: not
ja: ～でない

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Search block
ja: 検索ブロック

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Primary menu
ja: プライマリーメニュー

en: Username or email address
ja: ユーザー名またはメールアドレス

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿
