U.S. Web Design System (USWDS) (8.x-2.5) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Content
uk: Вміст

en: RSS feed
uk: RSS-потік

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Menu
uk: Меню

en: Picture
uk: Зображення

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Medium
uk: Середній

en: Phone
uk: Телефон

en: Basic
uk: Основні

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Account settings
uk: Налаштування облікових записів

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: First sidebar
uk: Перша бічна панель

en: Second sidebar
uk: Друга бічна панель

en: Extended
uk: Розширене

en: not
uk: не

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Search block
uk: Блок пошуку

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Secondary Menu
uk: Другорядне меню

en: Big
uk: Великий

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Primary menu
uk: Первинне меню

en: Hero
uk: Герой

en: Username or email address
uk: Ім'я користувача або електронна адреса

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date
