U.S. Web Design System (USWDS) (8.x-2.7) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: RSS feed
ro: resurse RSS

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Menu
ro: Meniu

en: Picture
ro: Imagine

en: Email
ro: email

en: Header
ro: Cap

en: Medium
ro: Mediu

en: Phone
ro: Telefon

en: Basic
ro: Simplu

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Account settings
ro: Setări de cont

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: First sidebar
ro: Prima bară laterală

en: not
ro: nu

en: Pagination
ro: Paginație

en: Search block
ro: Bloc Căutare

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Primary menu
ro: Meniu principal

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date
