U.S. Web Design System (USWDS) (8.x-2.6) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Content
hi: सामग्री

en: RSS feed
hi: आर एस एस फीड

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Menu
hi: सूची

en: Picture
hi: चित्र

en: Email
hi: ईमेल

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Medium
hi: माध्यम

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Basic
hi: सामान्य

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Account settings
hi: खाता संचालन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: not
hi: नहीं

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू
