USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha1) - en to am translation catalogue (15 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: ID
am: አይዲ

en: Position
am: ቦታ

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Bundle
am: ቅርቅብ
