USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Size
bn: সাইজ

en: Weight
bn: ভর

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Attachment
bn: সংযুক্তি

en: All
bn: সমস্ত

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Structure
bn: গঠন

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
