USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha1) - en to fil translation catalogue (12 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Weight
fil: Timbang

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Preview
fil: Masdan muna

en: Save
fil: Pangalagaan

en: All
fil: Lahat

en: Structure
fil: Pagkakayari
