USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (28 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Size
ku: قەبارە

en: Weight
ku: سەنگ

en: Image
ku: وێنە

en: Center
ku: ناوەڕاست

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Field
ku: خانە

en: Label
ku: پێناس

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Top
ku: سەرەوە

en: Attachment
ku: پاشکۆ

en: All
ku: هەموو

en: Bottom
ku: ژێرەوە

en: N/A
ku: نییە

en: Background color
ku: ڕەنگی پاشبنەما

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: Next page
ku: پەڕەی داهاتوو

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: About
ku: دەربارە

en: Structure
ku: پێکهاتە

en: Weight for @title
ku: سەنگ بۆ @title
