USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (26 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: unpublished
mr: अप्रकाशीत

en: Edit
mr: संपादन

en: Size
mr: आकार

en: Weight
mr: मुल्य

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Center
mr: मध्य

en: Container
mr: प्रभाग

en: Settings
mr: संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Text Color
mr: अक्षरांचे रंग

en: Background
mr: पार्श्वभूमी

en: Layout
mr: मांडणी

en: ID
mr: आय डी

en: All
mr: सर्व

en: Mobile
mr: भ्रमणध्वनी

en: Position
mr: स्थान

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Bundle
mr: बंडल

en: Structure
mr: आराखडा
