USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (47 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: unpublished
fa: منتشر نشده

en: Edit
fa: تدوین

en: Size
fa: اندازه

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Container
fa: نگهدارنده

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Field
fa: میدان

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Top
fa: بالا

en: Layout
fa: آرایش

en: ID
fa: هویت

en: Attachment
fa: پیوست

en: Number of columns
fa: تعداد ستون‌ها

en: All
fa: همه

en: Bottom
fa: پایین

en: N/A
fa: هیچ

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Position
fa: موقعیت

en: Duration
fa: مدت

en: Alignment
fa: تراز

en: Fixed
fa: ثابت

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Video
fa: ویدیو

en: Style
fa: اصلوب

en: Plugin
fa: افزونه

en: Relationship
fa: رابطه

en: Default value
fa: مقدارپیشفرض

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: About
fa: درباره

en: Light
fa: روشن

en: Bundle
fa: بسته

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Styles
fa: استایل ها

en: Structure
fa: ساختار

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Dark
fa: تاریک

en: Weight for @title
fa: وزن @title
