USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha1) - en to ps translation catalogue (31 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Edit
ps: سمون

en: Size
ps: كچه

en: Weight
ps: وزن

en: Image
ps: انځور

en: Center
ps: منځ

en: Settings
ps: امستنې

en: Preview
ps: مخليد

en: ID
ps: پېژند

en: Attachment
ps: نښل

en: All
ps: ټول

en: Background color
ps: شاليد رنګ

en: Position
ps: ځاى

en: Are you sure you want to delete %name?
ps: تاسو ډاډه یاست په ړنګول د %name؟

en: Alignment
ps: پرليكتيا

en: Fixed
ps: ثابت شوی

en: Left
ps: کيڼ

en: Right
ps: ښی

en: Style
ps: ډول

en: Plugin
ps: لګون

en: Relationship
ps: اړيكې

en: Next page
ps: بله پاڼه

en: About
ps: په اړه

en: Bundle
ps: بنډل

en: Styles
ps: ډولونه

en: Style settings
ps: ډول امستنې

en: Structure
ps: جوړښت

en: Current page
ps: اوسنی پاڼه

en: Previous page
ps: مخکنۍ پاڼه
