USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha2) - en to bg translation catalogue (23 entries)

en: Status
bg: Статус

en: Delete
bg: Изтриване

en: Operations
bg: Действия

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Edit
bg: Редактирай

en: Size
bg: Размер

en: Weight
bg: Тегло

en: Image
bg: Снимка

en: Center
bg: Център

en: Settings
bg: Настройки

en: Field
bg: Поле

en: Label
bg: Заглавие

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Save
bg: Запази

en: Top
bg: Връх

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: All
bg: Всички

en: Bottom
bg: Дъно

en: Duration
bg: Период

en: Right
bg: Дясно

en: Structure
bg: Структура

en: Weight for @title
bg: Тегло на @title
