USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha2) - en to bo translation catalogue (45 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Image
bo: པར་རིས

en: Center
bo: དཀྱིལ

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Background
bo: རྒྱབ་ལྗོངས།

en: Background Color
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Top
bo: འགོ

en: Layout
bo: བཀོད་པ།

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Attachment
bo: ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆ

en: Number of columns
bo: བསྟར་བའི་གྲངས

en: All
bo: ཡོངས

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Border
bo: མཐའ་སྒྲོམ།

en: Background color
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Padding
bo: ནང་གི་བར་ཐག

en: Position
bo: གནས་ས

en: Duration
bo: དུས་ཡུན

en: Alignment
bo: སྙོམས་སྒྲིག

en: Fixed
bo: ངེས་གཏན་བྱས་ཟིན

en: Left
bo: གཡོན

en: Video
bo: བརྙན་ཟློས།

en: Style
bo: བཟོ་ལྟ

en: Relationship
bo: འབྲེལ་བ

en: Advanced Options
bo: མཐོ་རིམ་གདམ་ཚན

en: Default value
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས

en: Layouts
bo: བཀོད་པ།

en: Rounded corners
bo: ཟླུམ་ཟུར།

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Styles
bo: བཟོ་ལྟ

en: Style settings
bo: བཟོ་ལྟ་སྒྲིག་འགོད

en: Structure
bo: སྒྲིག་གཞི

en: Weight for @title
bo: @title་ལ་ལྗིད་ཚད
