USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha2) - en to et translation catalogue (51 entries)

en: Status
et: Olek

en: Delete
et: Kustuta

en: Operations
et: Toimingud

en: Disabled
et: Keelatud

en: Enabled
et: Lubatud

en: unpublished
et: avaldamata

en: Edit
et: Muuda

en: Size
et: Suurus

en: Weight
et: Kaal

en: Image
et: Pilt

en: Center
et: Keskel

en: Container
et: Konteiner

en: Settings
et: Seaded

en: Field
et: Väli

en: Label
et: Nimetus

en: Preview
et: Eelvaade

en: Save
et: Salvesta

en: Background
et: Taust

en: Top
et: Ülesse

en: Layout
et: Paigutus

en: Attachment
et: Manus

en: Number of columns
et: Tulpade arv

en: All
et: Kõik

en: Bottom
et: Alumine

en: N/A
et: Puudub

en: Linear
et: Lineaarne

en: Border
et: Piirjoon

en: Background color
et: Taustavärv

en: Class
et: Klass

en: Position
et: Asukoht

en: Duration
et: Kestus

en: Are you sure you want to delete %name?
et: Oled sa kindel, et soovid kustutada %name?

en: Alignment
et: Joondus

en: Fixed
et: Fikseeritud

en: Left
et: Vasakul

en: Right
et: Paremal

en: Style
et: Stiil

en: Relationship
et: Seos

en: Advanced Options
et: Täpsemad valikud

en: Default value
et: Vaikimisi väärtus

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: About
et: Programmist

en: Bundle
et: kogum

en: Card
et: Kaart

en: Styles
et: Stiilid

en: Style settings
et: Stiilisätted

en: Structure
et: Struktuur

en: Spacing
et: Reavahe

en: Weight for @title
et: @title kaal

en: Layout ID
et: Paigutuse ID

en: Responsive
et: Adapteeruv
