USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha2) - en to gl translation catalogue (47 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: unpublished
gl: sen publicar

en: Edit
gl: Editar

en: Size
gl: Tamaño

en: Weight
gl: Peso

en: Image
gl: Imaxe

en: Center
gl: Centrar

en: Container
gl: Contedor

en: Settings
gl: Axustes

en: Field
gl: Campo

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Text Color
gl: Cor do texto

en: Background Color
gl: Cor de fondo

en: Top
gl: Superior

en: Layout
gl: Disposición

en: Attachment
gl: Anexo

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: All
gl: Todo

en: Bottom
gl: Botón

en: N/A
gl: N/D

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: Repeat
gl: Repetir

en: Class
gl: Clase

en: Position
gl: Posición

en: Duration
gl: Duración

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Style
gl: Estilo

en: Relationship
gl: Relación

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Animation
gl: Animación

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: Bundle
gl: Paquete

en: Styles
gl: Estilos

en: Style settings
gl: Configuración do estilo

en: Structure
gl: Estrutura

en: Dark
gl: Escuro

en: Weight for @title
gl: Peso para @title
