USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha2) - en to is translation catalogue (36 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: unpublished
is: óbirt

en: Edit
is: Breyta

en: Size
is: Stærð

en: Weight
is: Vægi

en: Image
is: Mynd

en: Center
is: Miðja

en: Container
is: Gámur

en: Settings
is: Stillingar

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Background
is: Bakgrunnur

en: Background Color
is: Bakgunnslitur

en: Top
is: Toppur

en: Layout
is: Útlit

en: ID
is: Kenni

en: Attachment
is: Viðhengi

en: Number of columns
is: Fjöldi dálka

en: All
is: Allt

en: N/A
is: Á ekki við

en: Background color
is: Bakgrunnslitur

en: Position
is: Staðsetning

en: Alignment
is: Jöfnun

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Style
is: Stíll

en: Relationship
is: Tengsl

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: About
is: Um

en: Structure
is: Uppbygging
