USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha2) - en to ug translation catalogue (28 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Image
ug: سۈرەت

en: Center
ug: ئوتتۇرىغا توغرىلاش

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Label
ug: بەلگە

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Background
ug: تەگلىك

en: Background Color
ug: تەگلىك رەڭگى

en: Top
ug: ئۈستى

en: All
ug: ھەممە

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Border
ug: چۆرىسى

en: Alignment
ug: توغرىلاش ئۇسۇلى

en: Fixed
ug: مۇقىم كەڭلىكتە

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: Plugin
ug: قىستۇرمىلار

en: About
ug: ھەققىدە

en: Styles
ug: شەكلى

en: Style settings
ug: ئۇسلۇب تەڭشىكى

en: Structure
ug: بېكەت قۇرۇلمىسى

en: Background Attachment
ug: تەگلىك قوشۇلمىسى

en: Background Repeat
ug: تەگلىك تەكرارلىنىشى
