USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha3) - en to ca translation catalogue (57 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: unpublished
ca: sense publicar

en: Edit
ca: Edita

en: Size
ca: Mida

en: Weight
ca: Pes

en: Image
ca: Imatge

en: Center
ca: Centre

en: Container
ca: Contenidor

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Field
ca: Camp

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Text Color
ca: Color del text

en: Background
ca: Fons

en: Background Color
ca: Color del fons

en: Top
ca: Part superior

en: Layout
ca: Disposició

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Number of columns
ca: Nombre de columnes

en: All
ca: Tot

en: Bottom
ca: Part inferior

en: N/A
ca: No aplica

en: Border
ca: Vora

en: Background color
ca: Color de fons

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Class
ca: Classe

en: Position
ca: Posició

en: Duration
ca: Durada

en: Are you sure you want to delete %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir %name?

en: Delay
ca: Retard

en: Alignment
ca: Alineació

en: Fixed
ca: Fixat

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Video
ca: Vídeo

en: Style
ca: Estil

en: Plugin
ca: Connector

en: Relationship
ca: Relació

en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Rounded corners
ca: Cantonades arrodonits

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: About
ca: Detalls

en: Light
ca: Clar

en: Bundle
ca: Embolcall

en: Styles
ca: Estils

en: Style settings
ca: Paràmetres d'estil

en: Structure
ca: Estructura

en: Dark
ca: Fosc

en: Weight for @title
ca: Pes de @title

en: Responsive
ca: Responsiu
