USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha3) - en to eu translation catalogue (43 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: unpublished
eu: argitaratu gabea

en: Edit
eu: Editatu

en: Size
eu: Tamaina

en: Weight
eu: Pisua

en: Image
eu: Irudia

en: Center
eu: Erdian

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Save
eu: Gorde

en: Text Color
eu: Testuaren Kolorea

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Background Color
eu: Atzealdearen (Background) Kolorea

en: Top
eu: Goian

en: ID
eu: IDa

en: Attachment
eu: Eranskina

en: Number of columns
eu: Zutaberen zenbakia

en: All
eu: Guztiak

en: Bottom
eu: Behean

en: Border
eu: Ertza

en: Position
eu: Kokapena

en: Duration
eu: Iraupena

en: Alignment
eu: Lerrokadura

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Style
eu: Estiloa

en: Relationship
eu: Erlazioa

en: Advanced Options
eu: Aukera aurreratuak

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Layouts
eu: Diseinuak

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: Background image
eu: Atzeko planoko irudia

en: Styles
eu: Estiloak

en: Structure
eu: Egitura

en: Typography
eu: Tipografia
