USWDS Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha2) - en to he translation catalogue (48 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: unpublished
he: לא מפורסם

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: Weight
he: משקל

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Container
he: מיכל

en: Settings
he: הגדרות

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Background Color
he: צבע רקע

en: Top
he: עליון

en: Layout
he: פריסה

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: Number of columns
he: מספר עמודות

en: All
he: הכל

en: Bottom
he: למטה

en: N/A
he: -ללא-

en: Background color
he: צבע רקע

en: Repeat
he: חזור

en: Position
he: מיקום

en: Duration
he: משך

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Alignment
he: יישור

en: Fixed
he: קבוע

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Video
he: וידאו

en: Style
he: סגנון

en: Plugin
he: פלאגין

en: Relationship
he: יחס

en: Advanced Options
he: אופציות מתקדמות

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Machine name
he: שם מכונה

en: About
he: אודות

en: Bundle
he: חבילה

en: Card
he: קלף

en: Styles
he: סגנונות

en: Style settings
he: הגדרות סגנון

en: Structure
he: מבנה

en: Weight for @title
he: משקל ל@title
