USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha3) - en to hr translation catalogue (36 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Size
hr: Veličina

en: Weight
hr: Težina

en: Image
hr: Slika

en: Center
hr: Centar

en: Container
hr: Kontejner

en: Settings
hr: Postavke

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Background
hr: Pozadina

en: Attachment
hr: Prilog

en: Number of columns
hr: Broj stupaca

en: All
hr: Svi

en: Bottom
hr: Dno

en: N/A
hr: N/D

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Position
hr: Pozicija

en: Duration
hr: Trajanje

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Style
hr: Stil

en: Relationship
hr: Odnos

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Styles
hr: Stilovi

en: Structure
hr: Struktura

en: Weight for @title
hr: Težina za @title
