USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha3) - en to kk translation catalogue (19 entries)

en: Status
kk: Жағдайы

en: Delete
kk: Өшіру

en: Operations
kk: Операциялар

en: Content
kk: Контент

en: Disabled
kk: Сөндірілген

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Edit
kk: Өңдеу

en: Size
kk: Көлем

en: Weight
kk: Салмағы

en: Image
kk: Сурет

en: Center
kk: Орта

en: Settings
kk: Теңшелімдер

en: Field
kk: Өріс

en: Label
kk: Атауы

en: Preview
kk: Алдын-ала қарау

en: Save
kk: Сақтау

en: Attachment
kk: Тіркеме

en: All
kk: Барлық

en: Background color
kk: Фон түсі
