USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (70 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: unpublished
pl: nieopublikowane

en: Edit
pl: Edytuj

en: Size
pl: Rozmiar

en: Weight
pl: Waga

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Container
pl: Kontener

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Background
pl: Tło

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Top
pl: Góra strony

en: Layout
pl: Układ

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: All
pl: Wszystko

en: Bottom
pl: Dół strony

en: N/A
pl: niedostępne

en: Linear
pl: Liniowy

en: Border
pl: Obramowanie

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: Class
pl: Klasa

en: Position
pl: Pozycja

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Video
pl: Wideo

en: Style
pl: Styl

en: Once
pl: Raz

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Relationship
pl: Powiązanie

en: Advanced Options
pl: Opcje zaawansowane

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Layouts
pl: Układy

en: Border color
pl: Kolor ramki

en: Animation
pl: Animacja

en: Shadow
pl: Cień

en: Rounded corners
pl: Zaokrąglane narożniki

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Border style
pl: Styl ramki

en: About
pl: O stronie

en: Margin
pl: Margines

en: Light
pl: Jasny

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Styles
pl: Style

en: Style settings
pl: Ustawienia stylu

en: Structure
pl: Struktura

en: Text alignment
pl: Wyrównanie tekstu

en: Spacing
pl: Odstępy

en: Dark
pl: Ciemny

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Layout ID
pl: ID układu

en: Responsive
pl: Responsywny

en: Block Styles
pl: Style bloku

en: Layout Builder
pl: Kreator Układu
