USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha3) - en to ta translation catalogue (38 entries)

en: Status
ta: நிலை

en: Delete
ta: அழி

en: Operations
ta: செயல்பாடுகள்

en: Content
ta: உள்ளடக்கம்

en: Disabled
ta: செயலிலில்லை

en: Enabled
ta: செயலிலுள்ளது

en: unpublished
ta: வெளியிடப்படாத

en: Edit
ta: மாற்று

en: Size
ta: அளவு

en: Weight
ta: எடை

en: Image
ta: படம்

en: Center
ta: மையம்

en: Container
ta: கொள்கலன்

en: Settings
ta: அமைவுகள்

en: Field
ta: புலம்

en: Label
ta: அடையாளம்

en: Preview
ta: முன்மாதிரி

en: Save
ta: சேமி

en: Top
ta: மேல்

en: Attachment
ta: இணைப்பு

en: Number of columns
ta: பத்திகள் எண்ணிக்கை

en: All
ta: எல்லா

en: Bottom
ta: கீழ்

en: N/A
ta: இல்

en: Background color
ta: பின்புல நிறம்

en: Position
ta: இடம்

en: Duration
ta: கால இடைவெளி

en: Alignment
ta: சீரமைப்பு

en: Left
ta: இடது

en: Right
ta: வலது

en: Style
ta: பாணி

en: Relationship
ta: உறவு

en: Default value
ta: இயல்பான மதிப்பு

en: Machine name
ta: இயந்திரப்பெயர்

en: About
ta: பற்றி

en: Bundle
ta: பொதி

en: Structure
ta: கட்டமைப்பு

en: Weight for @title
ta: @title ன் எடை
