USWDS Layout Builder Configuration (2.0.0-alpha3) - en to te translation catalogue (29 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Content
te: సారము

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: unpublished
te: అప్రచురితం

en: Edit
te: మార్చు

en: Size
te: కొలత

en: Weight
te: భారం

en: Image
te: బొమ్మ

en: Settings
te: అమరికలు

en: Field
te: ఖాళీ

en: Label
te: లేబుల్

en: Preview
te: మునుజూపు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Top
te: పైన

en: Attachment
te: జోడింపు

en: Number of columns
te: నిలువు వరుసల సంఖ్య

en: All
te: అన్నీ

en: N/A
te: వర్తించదు

en: Position
te: స్థానం

en: Duration
te: నిడివి

en: Left
te: ఎడమ

en: Right
te: కుడి

en: Style
te: శైలి

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: About
te: గురించి

en: Structure
te: నిర్మాణం
