USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (3.0.0) - en to ast translation catalogue (24 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Edit
ast: Editar

en: Size
ast: Tamañu

en: Weight
ast: Pesu

en: Image
ast: Imaxe

en: Center
ast: Centru

en: Settings
ast: Preferencies

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Preview
ast: Entever

en: Save
ast: Guardar

en: Top
ast: Cimeru

en: Attachment
ast: Axuntu

en: All
ast: Too

en: Bottom
ast: Abaxo

en: N/A
ast: N/D

en: Background color
ast: Color de fondu

en: Left
ast: Izquierda

en: Right
ast: Derecha
