USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (3.0.0) - en to cs translation catalogue (43 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Edit
cs: Upravit

en: Size
cs: Velikost

en: Weight
cs: Váha

en: Image
cs: Obrázek

en: Center
cs: Na střed

en: Container
cs: Kontejner

en: Settings
cs: Nastavení

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Top
cs: Nahoru

en: Attachment
cs: Příloha

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: All
cs: Vše

en: Bottom
cs: Dole

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Repeat
cs: Opakovat

en: Class
cs: Třída

en: Position
cs: Pozice

en: Duration
cs: Trvání

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: Fixed
cs: Pevná

en: Style
cs: Styl

en: Relationship
cs: Vztah

en: Advanced Options
cs: Pokročilé volby

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Border color
cs: Barva okraje

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Data key
cs: Klíč dat

en: Styles
cs: Styly

en: Style settings
cs: Nastavení stylů

en: Structure
cs: Struktura

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Responsive
cs: Responzivní
