USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (3.0.0) - en to cy translation catalogue (24 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Size
cy: Maint

en: Weight
cy: Pwysau

en: Image
cy: Delwedd

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Field
cy: Maes

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Save
cy: Cadw

en: Attachment
cy: Atodiad

en: Number of columns
cy: Nifer o golofnau

en: All
cy: I gyd

en: Repeat
cy: Ail adrodd

en: Position
cy: Lleoliad

en: Alignment
cy: Aliniad

en: Style
cy: Arddull

en: Relationship
cy: Perthynas

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: Structure
cy: Strwythur
