USWDS Layout Builder Configuration (3.0.0) - en to nl translation catalogue (76 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Size
nl: Grootte

en: Weight
nl: Gewicht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Settings
nl: Instellingen

en: Field
nl: Veld

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Text Color
nl: Tekstkleur

en: Background
nl: Achtergrond

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Top
nl: Bovenaan

en: Layout
nl: Lay-out

en: Attachment
nl: Bijlage

en: Number of columns
nl: Aantal kolommen

en: All
nl: Alle

en: Bottom
nl: Onderkant

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Border
nl: Rand

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Class
nl: Klasse

en: Position
nl: Positie

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Delay
nl: Vertraging

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: Fixed
nl: Vast

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Style
nl: Stijl

en: Once
nl: Eénmaal

en: Plugin
nl: Plug-in

en: Relationship
nl: Relatie

en: Advanced Options
nl: Geavanceerde opties

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Layouts
nl: Lay-outs

en: Auto
nl: Automatisch

en: Border color
nl: Randkleur

en: Animation
nl: Animatie

en: Shadow
nl: Schaduw

en: Rounded corners
nl: Afgeronde hoeken

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Border style
nl: Randstijl

en: About
nl: Over

en: Margin
nl: Marge

en: Light
nl: Licht

en: Bundle
nl: Bundel

en: Cover
nl: Omslag

en: Data key
nl: Datasleutel

en: Styles
nl: Stijlen

en: Style settings
nl: Stijlinstellingen

en: Structure
nl: Structuur

en: Right Top
nl: Rechtsboven

en: Left Top
nl: Linksboven

en: Right Bottom
nl: Rechtsonder

en: Left Bottom
nl: Linksonder

en: Right Center
nl: Rechtsmidden

en: Left Center
nl: Linksmidden

en: Typography
nl: Typographie

en: Rounded Corners
nl: Afgeronde hoeken

en: Dark
nl: Donker

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Top Center
nl: Middenboven

en: Bottom Center
nl: Middenonder

en: Layout ID
nl: Layout-ID

en: List options
nl: Lijstopties

en: Contain
nl: Bevatten

en: Center Top
nl: Centreer boven

en: Center Bottom
nl: Centreer onder
