USWDS Layout Builder Configuration (3.0.0) - en to tr translation catalogue (56 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Size
tr: Boyut

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: Background
tr: Arkaplan

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Top
tr: En üst

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Attachment
tr: Ek

en: Number of columns
tr: Sütun sayısı

en: All
tr: Tümü

en: Bottom
tr: Alt

en: Linear
tr: Doğrusal

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Class
tr: Sınıf

en: Position
tr: Konum

en: Duration
tr: Süre

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Delay
tr: Gecikme

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Fixed
tr: Sabit

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Relationship
tr: İlişki

en: Advanced Options
tr: Gelişmiş Seçenekler

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Layouts
tr: Yerleşimler

en: Border color
tr: Kenarlık rengi

en: Rounded corners
tr: Yuvarlatılmış köşeler

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Styles
tr: Biçemler

en: Style settings
tr: Biçem ayarları

en: Structure
tr: Yapı

en: Rounded Corners
tr: Yuvarlatılmış Köşeler

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Layout ID
tr: Yerleşim kimliği

en: Responsive
tr: Duyarlı

en: Layout Builder
tr: Yerleşim Oluşturucu
