USWDS Bootstrap Layout Builder Configuration (3.0.0) - en to vi translation catalogue (58 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Content
vi: Nội dung

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Edit
vi: Sửa

en: Size
vi: Dung lượng

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Image
vi: Ảnh

en: Center
vi: Giữa

en: Container
vi: Đồ chứa

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Field
vi: Trường

en: Label
vi: Nhãn

en: Preview
vi: Xem trước

en: Save
vi: Lưu

en: Background
vi: Nền

en: Background Color
vi: Màu nền

en: Top
vi: Đầu

en: Layout
vi: Bố cục

en: ID
vi: Mã

en: Attachment
vi: Đính kèm

en: Number of columns
vi: Số cột

en: All
vi: Tất cả

en: Bottom
vi: Cuối

en: Border
vi: Biên

en: Background color
vi: Màu nền

en: Repeat
vi: Lặp lại

en: Class
vi: Lớp

en: Position
vi: Vị trí

en: Duration
vi: Thời lượng

en: Alignment
vi: Căn chỉnh

en: Fixed
vi: Cố định

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Style
vi: Kiểu dáng

en: Plugin
vi: Trình cắm

en: Relationship
vi: Quan hệ

en: Advanced Options
vi: Các tùy chọn cao cấp

en: Default value
vi: Giá trị mặc định

en: Layouts
vi: Các bố cục

en: Auto
vi: Tự động

en: Animation
vi: Hoạt ảnh

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: About
vi: Giới thiệu

en: Margin
vi: Lề

en: Light
vi: Nhẹ

en: Cover
vi: Vỏ bọc

en: Background image
vi: Ảnh nền

en: Col
vi: Cột

en: Structure
vi: Cấu trúc

en: Mirror
vi: Gương

en: Dark
vi: Sẫm màu

en: Weight for @title
vi: Độ nặng cho @title

en: Border width
vi: Độ rộng viền

en: List options
vi: Tùy chọn danh sách

en: Breakpoints
vi: Điểm ngắt
