USWDS Ckeditor Integration (3.1.5) - en to uk translation catalogue (33 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Next
uk: Наступний

en: Prefix
uk: Префікс

en: Operations
uk: Операції

en: Remove
uk: Вилучити

en: None
uk: Немає

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Back
uk: Назад

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Remove item
uk: Вилучити елемент

en: Add item
uk: Додати елемент

en: Advanced Settings
uk: Додаткові налаштування

en: Heading
uk: Заголовок

en: Mobile
uk: Мобільний

en: body
uk: тіло

en: Full Width
uk: Максимальна ширина

en: Auto
uk: Авто

en: Columns
uk: Колонки

en: Embed
uk: Вбудоване

en: Alerts
uk: Увага!

en: Card
uk: Картка

en: alert
uk: тривога

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Equal
uk: Дорівнює

en: Desktop
uk: Стільниця

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Default Layout
uk: Типове розташування

en: Tablet
uk: Планшет

en: Breakpoint
uk: Точка переходу

en: Choose a layout
uk: Вибір макету

en: New Layout
uk: Новий макет
