USWDS Ckeditor Integration (3.1.4) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Next
ja: 次へ

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Operations
ja: 操作

en: Remove
ja: 削除

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Back
ja: 戻る

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Add item
ja: 項目を追加

en: Advanced Settings
ja: 高度な設定

en: Heading
ja: 見出し1

en: Mobile
ja: モバイル

en: body
ja: 本文

en: Columns
ja: カラム

en: Embed
ja: エンベッド

en: Alerts
ja: アラート

en: Card
ja: カード

en: alert
ja: 警戒

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Tablet
ja: タブレット

en: Breakpoint
ja: ブレークポイント
